dr Kinga Mickiewicz- Schlesinger
Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii. Wykładowczyni akademicka w Katedrze Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii (UMK, Toruń). Psychoterapeutka dzieci i młodzieży, w trakcie certyfikacji (kończy jednolite, czteroletnie szkolenie z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży) w Szkole Psychoterapii Dzieci i Młodzieży (Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodek Regeneracja). Ukończyła dwuletnie studium socjoterapii (w nurcie psychodynamicznym), roczne szkolenie z terapii poznawczo- behawioralnej oraz studium opiniowania psychologiczno- sądowego. Opiniuje w sprawach sądowych dotyczących dzieci i nastolatków. Swoją wiedzę wykorzystuje w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzicami. Doświadczenie praktyczne zdobywała przede wszystkim w Szpitalu Psychiatrycznym – Oddział Kliniczny Psychiatrii Młodzieży, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Toruniu, Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie oraz w różnych fundacjach wspierających osoby z trudnościami w funkcjonowaniu psychicznym. Realizuje także liczne projekty wspierające rodziny zastępcze i posiadające problemy opiekuńczo- wychowawcze. Autorka publikacji naukowych, dotyczących w szczególności tematyki przywiązania oraz pieczy zastępczej.
Ważniejsze szkolenia:
- Czteroletnie szkolenie z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży - SPDiM (Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodek Regeneracja)
- 180- godzinne studium dla psychologów ,,Opiniowanie sądowo- psychologiczne w sprawach z udziałem dzieci” (Polskie Towarzystwo Psychologiczne),
- Dwuletnie Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego (Krakowskie Centrum Psychodynamiczne),
- Roczny kurs ,,Psychoterapia poznawczo- behawioralna” (Polskie Towarzystwo Psychologiczne).
- Szkolenia z zakresu diagnozy psychologicznej: IDS-2 Skale Inteligencji i Rozwoju dla Dzieci i Młodzieży, ADOS-2 – diagnoza autyzmu u dzieci, młodzieży i dorosłych, Moxo - narzędzie wspomagające diagnozę ADHD oraz KORP - Karty Oceny Rozwoju Psychoruchowego.
Kinga Łubińska
Psycholożka i trenerka. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Swoją wiedzę i doświadczenie rozwijała odbywając praktyki w dziale interwencji kryzysowej w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Toruniu oraz działając w Toruńskim Oddziale Centrum Praw Kobiet. Jest związana z organizacjami pozarządowymi, których misją jest ochrona i promocja zdrowia psychicznego oraz przeciwdziałanie przemocy, a także współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej prowadząc treningi umiejętności społecznych oraz treningi regulacji emocji dla dzieci. Prowadzi terapię psychologiczną dla dzieci i młodzieży oraz udziela konsultacji dla rodziców. W pracy indywidualnej z dziećmi oraz nastolatkami skupia się na rozpoznawaniu, rozumieniu, akceptowaniu, regulowaniu i wyrażaniu emocji. Prowadzi zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży z trudnościami emocjonalnymi i społecznymi. W pracy najbliższy jej jest nurt poznawczo-behawioralny.
Kursy i szkolenia:
- Trening Kontroli Złości (Ośrodek Psychoterapii SUKCES)
- Trening Umiejętności Społecznych (Fundacja Pomoc Autyzm)
- Psychodietetyka (Instytut Promocji Zdrowia)
- Wykluczenie z grupy rówieśniczej. Ćwiczenia psychoprofilaktyczne dla grup (Famiga)
- Diagnoza i terapia zaburzeń zachowania u dzieci i młodzieży- zachowania opozycyjno- buntownicze, zachowania dyssocjalne i zachowania agresywne (Dolnośląskie Centrum Psychoterapii)
- Wsparcie diagnozy oraz weryfikacja terapii przy pomocy komputerowego testu MOXO (MOXO Solutions)
Kamila Burek
Psycholog, psychoterapeuta w trakcie trzeciego roku czteroletniego szkolenia psychoterapii w nurcie poznawczo- behawioralnym w Szkole Psychoterapii Crescentia, akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej, którego jest członkiem.
Ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wiedzę zawodową pogłębiała na studiach podyplomowych z zakresu psychotraumatologii na Uniwersytecie Gdańskim. Absolwentka rocznego kursu Terapii Tańcem i Analizy Ruchu w Ośrodku Terapii Tańcem i Ruchem Iba w Warszawie, w ramach którego poznała m.in. techniki pracy metodą ucieleśnienia, ekspresji ruchowej i emocjonalnej, metafory ruchowej oraz łączenia ruchu z wyobrażeniami, co utwierdziło ją w przekonaniu o tym, jak ważna jest relacja ciało- emocje- umysł.
Ukończyła szkolenie z narzędzia Moxo, wykorzystywanego w procesie diagnostycznym ADHD.
W pracy kieruje się empatią, zaangażowaniem i koncentracją na celach klientów. Szczególnie ważna jest dla niej relacja z drugim człowiekiem oparta na zaufaniu, zrozumieniu, poczuciu bezpieczeństwa i współpracy.
Praktyki odbyła w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Chełmży oraz na Oddziale Psychiatrycznym Żeńskim w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu. Doświadczenie w pracy z dorosłymi i młodzieżą zdobywała między innymi w Centrum Integracji Społecznej, wspierając osoby wykluczone społecznie i najbliższych członków ich rodzin oraz w pracy gabinetowej.
Prowadzi konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię w nurcie poznawczo- behawioralnym dla osób dorosłych oraz młodzieży 15+.
Agnieszka Czyżak- Siromska
Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny, psychotraumatolog, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Od ponad dwudziestu lat praktykuje, pracując głównie z osobami dorosłymi oraz młodzieżą. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Od lat z niesłabnącym zainteresowaniem eksploruje, w aspekcie teoretycznym i praktycznym, teorię przywiązania, wprowadzając w przestrzeń pracy z klientem elementy terapii zorientowanej na przywiązanie. Drugim obszarem szczególnego zainteresowania zawodowego jest trauma relacyjna (zwłaszcza przywiązaniowa) i jej wpływ na rozwój osobowości.
Mottem pracy z pacjentem są dla niej słowa D.J.Wallina (2011): „(…)uzdrawiająca moc psychoterapii wyrasta przede wszystkim z interakcji terapeutycznej. Nowa relacja przywiązania, którą pacjent tworzy w terapeutą, może odegrać rolę tygla rozwojowego”
Warsztat pracy doskonali poprzez udział w licznych szkoleniach i konferencjach, z których ważniejsze to:
- Zastosowanie teorii przywiązania w diagnozie (2014),
- Diagnozowanie wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży (2014),
- Diagnoza rozwoju społeczno-emocjonalnego dziecka (2015),
- Diagnoza dziecka- ofiary i świadka przemocy domowej (2015),
- Konferencja: Pomiar przywiązania- metody ilościowe i jakościowe (2016),
- Wrażliwość opiekuna w rozwoju ufności przywiązaniowej dzieci (2017),
- Więź jako czynnik chroniący rozwój (2017),
- Attachment, trauma and mentalizing suport for children, foster carers and adopting parents (2018),
- Praca z dziećmi z zaburzeniami neurorozwojowymi i zaburzeniami przywiązania (2018),
- Trauma wczesnorozwojowa, RAD i FAS- co my możemy zrobić, aby dziecku żyło się lepiej? (2019),
- Strukturalna diagnoza osobowości jako sposób rozumienia i postępowania w leczeniu pacjentów z różnymi typami i poziomami zaburzeń osobowości” (2019),
- Cykl warsztatów: „Praca terapeutyczna z dzieckiem i rodziną” (2020),
- „Problemy rodzin adopcyjnych i zastępczych w psychoterapii i obszarze pomocy psychologicznej” (2020),
- Międzynarodowa Konferencja „Traumatyczne przywiązanie” (2021),
- „Psychoterapia pacjentów z zaburzeniami regulacji emocjonalnej. Perspektywa koncepcji przywiązania i mentalizacji”, prowadzenie: prof. Barbara Józefik (2022),
- „Jak style przywiązania pacjentów wpływają na psychoterapię?”, prowadzenie: prof. Barbara Józefik (2022),
- „Praktyczne metody pracy z traumą relacyjną (traumą typu II) u dzieci i nastolatków”, prowadzenie: Tomasz Bilicki (2023),
- „Jak pracować z pacjentami z zaburzeniami dysocjacyjnymi po traumie?”, prowadzenie: dr Agnieszka Widera-Wysoczańska (2023),
- „Trauma ukryta- jak ją diagnozować i jak z nią pracować w gabinecie psychoterapeuty?”, prowadzenie: prof. Katarzyna Schier (2024),
- „Jak pracować z ciałem w psychoterapii traumy?”, prowadzenie: Sabina Sadecka (2024),
- „Jak pracować z pacjentami z ciężką oraz przewlekłą depresją?”, prowadzenie: dr Lech Kalita (2024),
- „Techniki stabilizacyjne - wyprowadzanie z dysocjacji”, prowadzenie: dr Alfred Walter (2024),
- Konferencja: „Nowoczesna profilaktyka w praktyce. W jaki sposób skutecznie wzmacniać dzieci i młodzież?” (2024),
- „Psychotraumatologia praktyczna” (2022-2023),
- „Psychotraumatologia zaawansowana” (2023-2025),
- udział w grupie seminaryjno-superwizyjnej w Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii w Gdańsku (od 02.2025)
Kaja Kazimierska
Jest absolwentką psychologii (specjalność neurobiopsychologia) na Uniwersytecie Gdańskim.
W kontakcie z dziećmi i rodzicami kieruje się indywidualnym podejściem do wyzwań i obszarów wymagających konsultacji lub wsparcia. Każdy człowiek, każda rodzina jest wyjątkowa i niepowtarzalna, ma inne możliwości i inne wyzwania, a moim zadaniem jest pomóc odkryć zasoby i wskazać jak ich używać.
Od 10 lat współpracuje z rodzinami i dziećmi od narodzin do okresu wczesnoszkolnego. Prowadzi konsultacje dla rodziców, spotkania diagnostyczne, warsztaty dla kadry wychowawczej i rodziców oraz pracuję terapeutycznie z dziećmi i młodzieżą.
Wspiera m.in. w zrozumieniu wyzwań rozwojowych dzieci, w doświadczaniu emocji (tych przyjemnych i tych trudnych), radzeniu sobie z agresją, budowaniu poczucia własnej wartości i sprawczości. Pomagam dzieciom i rodzinom poznać swoją SUPERMOC i zrozumieć swoje dziecko. Prowadzi obserwacje diagnostyczne oraz wykonuje diagnozy za pomocą testów psychologicznych.
Prywatnie jest mamą trójki dzieci, większość swojego życia spędziła na obozach i biwakach harcerskich.
Ważniejsze kursy i szkolenia:
- Tygodniowy kurs „Problematyka wczesnej interwencji i zdrowia psychicznego małych dzieci”, Instytut Matki i Dziecka w Warszawie,
- Półroczny kurs „Terapia Poznawczo- Behawioralna Dzieci i Młodzieży”, Centrum CBT w Warszawie,
- Półroczny kurs „Neuropsychologia Kliniczna Dziecka Teoria i Praktyka”, Centrum CBT w Warszawie,
- III stopniowy kurs doskonalący „Terapia behawioralna dzieci z autyzmem”, Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku,
- Szkolenie „Diagnoza autyzmu i zaburzeń pokrewnych”, Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku
- Szkolenie „Wczesna Diagnoza autyzmu”, Strefa wsparcia Pedagoga (on- line),
- Szkolenie „Diagnostyka i postępowanie terapeutyczne w zakresie wybranych zaburzeń wieku rozwojowego”, Pracownia Pomocy Psychologicznej w Sopocie,
- Kurs „Przyłóżkowa diagnoza funkcji poznawczych”, Pracownia Pomocy Psychologicznej w Sopocie,
- Kurs „Pomoc Psychologiczna dziecku z mutyzmem wybiórczym i jego rodzinie”, LogoStrefa w Bydgoszczy,
- Warsztat „Wypalenie sił- oblicza pomocy rodzinie dziecka z niepełnosprawnością”, Uniwersytet Gdański,
- Konferencja „Dziecko pokrzywdzone przestępstwem”, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę,
- Webinarium „Co robić kiedy dzieci się złoszczą?”, Anita Janeczek- Romanowska, byćbliżej.pl,
- Webinarium „Moje dziecko się boi.”, Anita Janeczek- Romanowska, byćbliżej.pl,
- Kurs „Szkolniaki wśród Szkolniaków”, Anita Janeczek- Romanowska, byćbliżej.pl.
Julita Kowalska
Psychoterapeutka w trakcie czteroletniego szkolenia w nurcie poznawczo- behawioralnym, akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo- Behawioralnej, którego jest członkiem. Studia ukończyła na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (pedagogika). W trakcie studiów przebywała na rocznym stypendium na Carl von Ossietzky Universität Oldenburg. Absolwentka Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia przy Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie. Ukończyła również szkolenie I- go stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, prowadzone przez Centrum PSR.
W pierwszych latach doświadczenie zawodowe zdobywała w Całodobowym Młodzieżowym Oddziale Leczenia Uzależnień w Toruniu oraz w Miejskim Ośrodku Edukacji i Profilaktyki Uzależnień w Toruniu. Jej początkowa aktywność zawodowa koncentrowała się na terapii osób uzależnionych oraz pomocy ich rodzinom, zarówno w formie terapii indywidualnej, zajęć edukacyjnych, jak i grup wsparcia. Z dużym zaangażowaniem oddawała się prowadzeniu zajęć edukacyjno- terapeutycznych i psychoterapeutycznych dla młodzieży wśród, których szczególne miejsce zajmowały te poświęcone budowaniu poczucia własnej wartości. W swojej pracy często spotykała się też z osobami doświadczającymi przemocy.
Podczas stażu klinicznego na Oddziale Psychiatrycznym Żeńskim Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu rozwijała kompetencje w niesieniu pomocy chorym cierpiącym m.in. z powodu schizofrenii, czy zaburzeń nastroju, w tym depresji.
Swoją pracę poddaje stałej superwizji.
Udziela pomocy osobom dorosłym oraz starszej młodzieży w zakresie:
- kryzysów życiowych,
- depresji,
- zaburzeń nastroju,
- fobii,
- lęku,
- przewlekłego stresu,
- kryzysów emocjonalnych,
- obniżonego poczucia własnej wartości,
- doświadczania przemocy.
Dagmara Kaźmierkiewicz
Ukończyła psychologię, specjalność psychologia kliniczna na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. W trakcie studiów podyplomowych z psychologii uzależnień. Odbyła praktyki w Klinice Psychiatrycznej Szpitala Bródnowskiego w Warszawie (diagnoza, interwencja, terapia) oraz w Akademickim Centrum Psychoterapii SWPS zdobywając wiedzę i doświadczenie pracy w obszarach realizowanych modułów- zdrowie psychiczne, zaburzenia rodziny, zaburzenia dzieci i młodzieży, neuropsychologia kliniczna, praktyka psychologiczna w medycynie somatycznej, medycyna psychosomatyczna, kliniczne studium przypadku, umiejętności kliniczne, psychologiczna diagnoza kliniczna, praca z grupą i praca z osobą, psychoterapia par, psychoterapia poznawczo-behawioralna.
Od prawie 10 lat wspiera dzieci w wieku szkolnym i wczesnoszkolnym, młodzież, dorosłych w obszarze indywidualnego dobrostanu psychicznego oraz poradnictwa rodzinnego.
Swoją wiedzę i umiejętności doskonali na bieżąco uczestnicząc w licznych konferencjach, kursach, szkoleniach i warsztatach min.: Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Terapii Schematów, Metody terapeutyczne w integracji sensorycznej, Zachowania asertywne, szkolenia: Komunikacja bez Przemocy, Przemoc rówieśnicza, Pomoc psychologiczna ofiarom przemocy i interwencje kryzysowe, ADHD, Dziecko w spektrum, Depresja, Zaburzenia lękowe, Techniki radzenia sobie ze stresem, Trening uważności, Trening twórczego rozwiązywania problemów.
W pracy najważniejsze jest dla niej indywidualne podejście do pacjenta. Najbliższy jest jej nurt integracyjny. Korzysta z różnorodnych metod terapeutycznych dostosowanych do stanu psychicznego i potrzeb pacjenta oraz aktualnej sytuacji życiowej.
Patrycja Łączkowska
Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, na kierunku psychologia, specjalność psychologia kliniczna. Jej obszar doświadczeń zawodowych to szeroko rozumiana forma wsparcia psychologicznego w ramach pomocy społecznej. W związku z pracą w kilku Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej, zdobyła niezbędne kompetencje w kontakcie z praktycznie każdą grupą wiekową- dziećmi i ich rodzicami, osobami dorosłymi oraz seniorami. Prowadziła szkolenia dla specjalistów, szkoły rodzica, aktywizację zawodową, jak również brała udział w projektach dla młodzieży (kluby młodzieżowe, świetlice środowiskowe, programy osłonowe), czy dla osób starszych (kluby seniora).
Karolina Łopatko
Psycholog, absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie 4-letniego szkolenia akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB).
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując na Oddziale COVID-19, gdzie udzielała pomocy psychologicznej pacjentom chorym somatycznie podczas pandemii i izolacji. Pracowała również jako psycholog w szkołach podstawowych i średnich, prowadząc konsultacje oraz poradnictwo psychologiczne dla uczniów i rodziców. Od początku swojej praktyki związana z Fundacją Hospicjum Nadzieja, Oddziałem Pielęgnacyjno- Opiekuńczym oraz Hospicjum Domowym dla Dzieci i Młodzieży.
Ukończyła szkolenia z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i Racjonalnej Terapii Zachowania z których korzysta w swojej praktyce terapeutycznej.
Oferuje wsparcie w zakresie konsultacji, diagnozy i pomocy psychologicznej oraz psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym.
W Centrum Wspierania Dzieci i Młodzieży pracuje indywidualnie z młodzieżą od 13 roku życia oraz osobami dorosłymi.
Honorata Ott-Raczkowska
Psycholog i terapeuta w procesie certyfikacji w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR). Od 2022 roku związana z Centrum Wspierania Dzieci i Młodzieży w Toruniu, gdzie zdobyła bogate doświadczenie w pracy z młodymi ludźmi i ich rodzinami. Współpracuje z Wojewódzkim Ośrodkiem Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu, gdzie prowadzi indywidualne wsparcie dla młodzieży zmagającej się z problemowym korzystaniem z nowych technologii oraz ich rodzin, dodatkowo w Oddziale Krótkoterminowej Terapii Uzależnień. Praktykę realizowała w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.
Specjalizuje się w prowadzeniu zajęć dla grup szkolnych, koncentrując się na profilaktyce uzależnień i rozwoju kompetencji miękkich, takich jak budowanie poczucia własnej wartości, asertywność czy rozwijanie relacji rówieśniczych. Ma doświadczenie w pracy terapeutycznej z rodzinami, w których występuje diagnoza spektrum autyzmu, pomagając im odnaleźć wspólne rozwiązania i budować wzajemne zrozumienie.
W swojej pracy korzysta z podejścia TSR, które pozwala skoncentrować się na zasobach klienta i jego bliskich. Wierzy w siłę patrzenia na trudności z różnych perspektyw i wspiera klientów w tworzeniu własnej wizji zmiany, którą pragną wprowadzić w życie. Ważne są dla mnie szacunek, zrozumienie perspektywy drugiej osoby oraz wydobywanie jej zasobów i mocnych stron. Pracuje zarówno indywidualnie z dziećmi i młodzieżą, jak i z całymi rodzinami, dostosowując podejście do ich potrzeb.
Aktualnie znajduje się w procesie certyfikacji terapeuty TSR, co jest również ścieżką rozwoju psychoterapeutycznego. Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach, takich jak:
- "Kids Skills: Dasz Radę! Jestem z Ciebie dumny!"
- "Narracje i rozwiązania"
- "Zaburzenia odżywiania w ujęciu TSR"
- "TSR w pracy z nastolatkiem"
- "Uzależnienia chemiczne i behawioralne z perspektywy TSR"
- "TSR w obliczu lęku".
Ponadto posiada uprawnienia diagnostyczne, które umożliwiają mi diagnozowanie zaburzeń neurorozwojowych, osobowości oraz inteligencji narzędziem Stanford Binet-5.
Jolanta Parzych
Psycholożka i psychoterapeutka systemowa - ukończyła jednolite czteroletnie szkolenie z zakresu psychoterapii rodzin. Doświadczenie zdobywała w pracy w Kujawsko- Pomorskim Ośrodku Adopcyjnym w Toruniu z osobami niemogącymi doświadczyć biologicznego rodzicielstwa i z dziećmi, które nie miały możliwości wzrastania i rozwoju w biologicznej rodzinie- dziećmi, które doznały traumy porzucenia, nadużycia lub wykorzystania. Dzięki obowiązkom wykonywanym jako kurator zawodowy w sądzie i psycholog w Dziale Interwencji Kryzysowej w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Toruniu zdobywała doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi i ich rodzinami. Zarówno w ośrodku adopcyjnym, jak i Opiniodawczym Zespole Specjalistów Sądowych doskonaliła metody diagnozy i sporządzania opinii psychologicznych dorosłych, młodzieży i dzieci. Doświadczenie w pracy z dziećmi oraz młodzieżą zdobyła także w Centrach Młodzieżowych. W latach 2014 - 2024 r. pełniła funkcję Biegłej Sądowej z zakresu Psychologii - biegła na liście biegłych przy Sądzie Okręgowym w Toruniu.
Zakres świadczonych usług:
- terapia par, małżeńska, rodzicielska, rodzin,
- terapia indywidualna dzieci, młodzieży, dorosłych,
- diagnoza psychologiczna,
- sporządzanie opinii psychologicznych.
Magdalena Piela
Psycholog, psychoterapeuta w trakcie czteroletniej Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej, pedagog. Należy do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży, na Oddziale Leczenia Chorób Nerwicowych, Behawioralnych i Osobowości w Toruniu, w Centrum Wspierania Rodzin w Poznaniu. Ukończyła cykl szkoleń w ramach Programu Wzmacniania Rodziny w Warszawie, a także angażowała się w działalność wolontariacką w toruńskich placówkach skupionych na leczeniu osób uzależnionych oraz terapii ich rodzin (Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia, Powrót z „U”). Z niesłabnącym zainteresowaniem uczestniczy w szkoleniach z zakresu pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej – głównie w obszarze zagadnień związanych z zaburzeniami osobowości, psychosomatyką, stylami przywiązania i ich wpływem na trudności relacyjne. Pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi, a także ze starszą młodzieżą (od 15 roku życia) we współpracy z ich rodzicami.
Kwalifikacje:
- Czteroletnia Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej (2021-obecnie),
- Program Wzmacniania Rodziny 10-14: 271/01/OSM/2019 r. (2019),
- Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu: psychologia, specjalność kliniczna (2016-2021),
- Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu: pedagogika, specjalność sądowniczo-penitencjarna (2012-2015) oraz resocjalizacja z profilaktyką społeczną (2015-2017).
Aleksandra Szczepanowska
Psycholog i pedagog, prowadzi konsultacje dla dzieci oraz młodzieży. Swoje kompetencje rozwija w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu (szkolenie z terapii systemowej). Aktualnie rozpoczęła całościowe szkolenie w zakresie Psychoterapii Dzieci i Młodzieży Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Doświadczenia zawodowe zdobyła pracując z dziećmi w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym, jak i młodzieżą. Jako psycholog oraz nauczyciel współorganizujący wspiera proces kształcenia specjalnego w placówkach oświatowych. Zawodowo była także związana z Towarzystwem Autyzmu w Toruniu. Prowadzi zajęcia dla dzieci ze spektrum autyzmu. Swoją pracę konsultuje w zespole terapeutycznym, a także poddaje stałej superwizji.
Ukończone szkolenia/ konferencje:
- Konferencja ,,Autyzm- diagnoza i terapia”,
- Szkolenie ,,Wspomaganie rozwoju dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce- program szkolny, wg. integracji odruchów dr Sally Goddard”,
- Warsztaty ,,Mutyzm w autyzmie. Patomechanizmy- symptomy- interferencje”,
- Szkolenie ,,Podejrzenie przemocy domowej wobec dziecka- diagnoza i interwencja”,
- Konferencja ,,W poszukiwaniu przyjaźni- moje ASPI-RACJE… wyzwania i trudności w kształtowaniu racji społecznych osób z Zespołem Aspergera”,
- Problemy rozwojowe dzieci w wieku przedszkolnym. Pomoc psychologiczna oraz wspieranie relacji rodzice- dziecko dn. 23- 24 marca 2019 r. (Pracownia Pomocy Psychologicznej, Ośrodek Szkoleniowy Sopot),
- Nastolatek z depresją w szkole dn. 7- 8 grudzień 2019r. (Ośrodek Poza Schematami, Warszawa),
- Techniki pracy terapeutycznej z dzieckiem w trudnej sytuacji rodzinnej- kryzysów, konfliktu, rozstania dn. 1- 2 lutego 2020 (Pracownia Pomocy Psychologicznej, Ośrodek Szkoleniowy Sopot) kurs: Podstawowy kurs terapii systemowej Poznań (Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej)- w trakcie.
- 11.2019r.-11.2020 Podstawowy kurs terapii systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu (WTTS)
- 04.2020r. – 07.2020 r Szkoła Konsultacji dla psychologów – Moduł 1” –szkolenie online przeprowadzone przez Agnieszkę Stein i Małgorzatę Stańczyk
- 22-23.05.2021r. udział w szkoleniu „Łączenie indywidualnej i rodzinnej formy psychoterapii w pracy z młodzieżą z zaburzeniami zachowania i emocji” Ośrodek Szkoleniowy Pracowni Pomocy Psychologicznej w Sopocie
- 21-22.05.2022r. uczestniczenie w doświadczeniach własnych „Twoje serce jest tam, gdzie Twój skarb – czyli refleksje nad tym czemu w życiu nadaję wartość” – Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej w Poznaniu
- 11, 18, 26.09.2024r. - szkolenie „Przeciwdziałanie przemocy domowej – praca oraz współpraca Zespołów Interdyscyplinarnych i Grup Diagnostyczno – Pomocowych -aktualizacja 2024 r.
- Całościowe szkolenie w zakresie Psychoterapii Dzieci i Młodzieży Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej (od 2025r - obecnie)
Joanna Szubska
Ukończyła Psychologię i Socjologię na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Mediacje Rodzinne i Podstawy Pomocy Psychologicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.
Swoją dotychczasową wiedzę i doświadczenie zdobywała w Warszawie, gdzie odbywała staże oraz pracowała. Przez dłuższy czas była związana z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, w której to uczestniczyła w projekcie ,,Opiekun dziecka- ofiary przestępstwa” oraz współprowadziła grupę TUS.
Wiedzę w pracy z dziećmi i rodzinami zdobywała również będąc stażystą w Klubiku Integracyjnym, Stowarzyszeniu ,,Aslan”, Fundacji ,,Bullerbyn” oraz w Komitecie Ochrony Praw Dzieci. Umiejętności zdobyte na studiach rozwijała już jako psycholog w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, przedszkolu integracyjnym oraz jako terapeuta w Stowarzyszeniu Opiekuńczym Nadzieja.
Ważniejsze kursy i szkolenia:
- Boję się mówić!- mutyzm, fobia społeczna- diagnoza i terapia" (Poza Schematami)
- Szkolenie ,, Tiki -diagnoza i terapia" (Poza Schematami)
- Trening Zastępowania Agresji w pracy z dziećmi i młodzieżą (TUTOR)
- Trening Umiejętności Społecznych (Fundacja Pomoc Autyzm),
- Terapia ręki i zaburzeń motoryki małej I i II stopnia,
- Warsztaty rozwijające umiejętności wychowawcze ,,Szkoła dla rodziców i wychowawców”,
- 10 Międzynarodowa Konferencja ,,Bezpieczeństwo Dzieci i Młodzieży w Internecie”,
- Certyfikat ,,Profilaktyka i terapia uzależnień behawioralnych” (Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacja Praesterno),
- Przygotowanie pedagogiczne- Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu,
- Animacja czasu wolnego dzieci i młodzieży (Fundacja INSPIRATOR),
- Projekt pt. ,,Dajemy Dzieciom siłę!- prawa dzieci w procedurach prawnych” (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę).
Magdalena Szymańska
Magdalena Szymańska to absolwentka psychologii na Uniwersytecie Gdańskim (specjalność neurobiopsychologia) oraz studiów podyplomowych z psychologii klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Posiada certyfikat Nauczyciela- Terapeuty Dziecka z Autyzmem. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi z autyzmem oraz ich rodzinami.
Ważniejsze kursy i szkolenia:
- Trening Umiejętności Społecznych (TUS) terapia grupowa dzieci ze spektrum autyzmu
- III-stopniowy kurs terapii behawioralnej
- Diagnoza autyzmu i zaburzeń pokrewnych
- Nastolatek z autyzmem
- Kurs terapii autyzmu dla nauczycieli, rodziców, psychologów
- Pomoc psychologiczna dziecku z mutyzmem wybiórczym i jego rodzinie
- Wypalenie sił - oblicza pomocy rodzinie dziecka z niepełnosprawnością
- praca psychologa z pacjentem na wczesnym etapie choroby neurozwyrodnieniowej
- Choroba afektywna dwubiegunowa – diagnoza i terapia pacjenta z CHAD
- Interwencje ukierunkowane na sprawność komunikacyjną w typowej postaci choroby Alzheimera o późnym początku
Cezary Wiśniewski
Psycholog, certyfikowany terapeuta motywujący PSDM.
Absolwent psychologii o specjalności klinicznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Od wielu lat zajmuje się tematyką rodzicielstwa, również zastępczego, interesuje się teorią przywiązania i systemów motywacyjnych w praktyce, współpracuje z rodzicami, dziećmi i młodzieżą, a także dorosłymi w kryzysie. Jako psycholog i terapeuta praktykuje od ponad 15 lat. Zdobył doświadczenie w kontynuującej tradycje Wandy Szuman Pracowni Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Toruniu, prowadził konsultacje psychologiczne w Dziale Poradnictwa Specjalistycznego MOPR w Toruniu, udzielał wsparcia rodzinom i dzieciom, prowadził badania kwalifikacyjne kandydatów na rodziców zastępczych; w tym samym zakresie współpracował z PCPR w Rypinie. Przez siedem lat sporządzał opinie dla sądu jako etatowy specjalista w zakresie psychologii, nie rezygnując z działalności w zakresie prowadzenia konsultacji psychologiczych i pracy terapeutycznej, a obecnie koncentruje się wyłącznie na niej. W ramach działalności zawodowej poza Centrum nadal doskonali w zespołach specjalistów swoje umiejętności w zakresie diagnozy i pomocy dzieciom, młodzieży z wszelkimi trudnościami, w tym związanymi z ich zaburzonym rozwojem, ze spektrum autyzmu, ADHD, FAS, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami więzi, prowadząc konsultacje dla ich rodziców, a także dla tych dorosłych, którzy rozwiają samoświadomość, swoje kompetencje wychowawcze lub potrzebują wsparcia w kryzysie. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dialogu Motywującego. Systematycznie poddaje swoją pracę superwizji.
Prywatnie aktywny i spełniony tata, pasjonuje się muzyką, bieganiem, jogą.
Marta Zawadzka
Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła również Psychodynamiczne Studium Socjoterapii i Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy oraz Szkołę Psychoterapii Psychoz w Katowicach. Aktualnie w trakcie szkolenia z Interwencji Kryzysowej w Instytucie Pomocy Psychologicznej we Wrocławiu oraz 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo- behawioralnym w Szkole Psychoterapii Crescentia w Toruniu.
Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, Klubie Seniora, Fundacji Walki z Rakiem Światło oraz podczas stażu na oddziałach psychiatrycznych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu. Cyklicznie prowadzi warsztaty psychoedukacyjne. Członek Polskiego Stowarzyszenia Socjoterapeutów. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Na co dzień pracuje w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu, głównie z osobami doświadczającymi psychozy.
W Centrum Marta pracuje ze starszymi nastolatkami oraz z osobami dorosłymi.
Prywatnie mama dwóch nastolatek, opiekunka dwóch psów i dwóch kotów, miłośniczka gór i podróżowania.
Hanna Zimnol
Psycholog, aktualnie w procesie szkolenia z zakresu psychotraumatologii. Pracuje głównie z dziećmi, wspierając je w przepracowywaniu trudnych doświadczeń i pomagając im budować zdrowe mechanizmy radzenia sobie. Łączy wiedzę z zakresu psychologii rozwojowej i traumy, dostosowując podejście do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. W przyszłości planuje rozszerzyć swoją praktykę o psychoterapię, aby jeszcze skuteczniej wspierać pacjentów na drodze do zdrowia psychicznego.
Prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym z TUS (Trening Umiejętności Społecznych) oraz zajęcia indywidualne dla dzieci w wieku 3-6 lat. Poza przedszkolem pracuje indywidualnie z dziećmi starszymi, dostosowując metody wsparcia do ich potrzeb. Przeprowadza obserwacje psychologiczne, współpracuje z nauczycielami oraz prowadzi konsultacje indywidualne z rodzicami, pomagając w rozwoju i wspieraniu dzieci na różnych etapach ich edukacji i życia społecznego.
Kursy/studia podyplomowe:
- Psychologia transportu (w trakcie)
- Psychotaumatologia (w trakcie)
- Przygotowanie pedagogiczne (w trakcie)
- Szkolenie TUS (2024)
Szkolenia:
- Mediacja jako alternatywny sposób rozwiązywania konfliktów
- Jak radzić sobie z lękiem i trudnymi emocjami w kryzysie
- Wprowadzenie do problematyki mowy ciała
- Psychologia zdrowia
Jako zespół pracujemy zgodnie kodeksem etyczno- zawodowym psychologa. Swoją pracę poddajemy systematycznej superwizji.