Co czytamy?

Książki oraz materiały, które warto mieć. Zapraszamy do odwiedzania naszego facebooka- Facebook, tam jesteśmy trochę bardziej „na bieżąco”.

Jak rozmawiać z dzieckiem o emocjach?
Jak pokazać dziecku, że ciężki dzień nie będzie trwał wiecznie, a największy nawet smutek kiedyś przeminie? Dobre książki dla dzieci to te, które są też dobrymi książkami dla dorosłych. Rodzice w naszej poczekalni często sięgają po publikacje dla najmłodszych i tylko czasami ukrywają wzruszenie 😉.
Książka Kiedy nadchodzi smutek”- debiut Evy Eland z 2019 r. jest przewspaniała. I to absolutnie. Prosta forma i przepiękne ilustracje, ale przede wszystkim treść.

Książka opowiada o doświadczaniu smutku przez dziecko, czyli o doświadczaniu emocji, której dorośli nierzadko chcieliby zapobiec. Rodzice czują się w tej sytuacji niekomfortowo, dlatego często bagatelizują doświadczenia dziecka, mówiąc „nic się nie stało” lub starają się za wszelką cenę wydobyć dziecko z tego stanu. W tej książce zdecydowanie o tym nie ma. Eva Eland zachęca do pobycia, choć przez chwilę w smutku i do kontaktu ze sobą. Ta metoda jest absolutnie terapeutyczna.